İçeriğe geç

Hakkında

FB_IMG_1493821638310[1]

 

 

 

 

 

Esra Doğrul, çocukluğundan bu yana ”dünya tarihini” okuma ve araştırma sevdası ile konudan konuya atlayarak bilgi dünyasında dolaşmaktan keyif almıştır.

Bilginin kendisini güçlendirdiği inanışıyla, sizlere dünyaya genel bir bakış ile bakmanızı, hakkında belki de çok az şey bildiğiniz ama uğraşmaya değer bulabileceğiniz konuları inceleyip, bir bina içinde dört duvar arasına kuşatılmış olduğunuz yerden çıkmanızı sağlayarak, dünyanın nasıl bir yer olduğuna dair düşler kurmanıza yardımcı olacaktır.

Dünya gezisinde ileride geliştirmek istediği antropoloji, etnografya, tarih, kronoloji, teoloji, fıkıh, insanların ana vatanı dünya ve evren yolculuğuna (kozmoloji) kendisini götürecektir. Beraberinde artık bu yolculuğa sizin fikirlerinize ve ihtiyaçlarınıza da yer vermek istemektedir. ”Her şey her şeyin içindedir” sloganına inanmaktadır.

Bu gibi araştırmaların kökünde ”İnsan” vardır.

Kim bu insan?

İnsan acaba kendini tam olarak tanıyor, kim olduğunu nereden geldiğini, nereye gideceğini, bu gezegende ne aradığını, niçin buraya gönderildiğini, bütün bunlara kendince cevaplar buluyor olduğunu, çevresini de gayet iyi gözlemlediğini; buna istinaden son zamanlarda insanların hiçte ilgilenmediği bu bilim dallarına ışık tutması ile günümüz kültüründeki insanlarının ihtiyaçlarını temel alarak sunumlar paylaşmıştır. Bu paylaşımlar hem geçmiş insanlarının hem de günümüz insanlarının yaptıkları her şey ile ilgilidir.

Yazar, doğa ile insanlığa duyduğu sonsuz saygı ve sevgi, gezgin, meraklı oluşu, açık fikirliliği, araştırmacı ve öğrenmeye hevesli kişiliği, her şeyi sorgulayan, başarı stratejisine sahip, güçlü hafızası, bitmek bilmeyen enerjisi ve yenilikçi oluşuyla yazılarına son derece eğlenceli bir görüntü katmıştır.

Yazar tüm yazılarını, araştırmalarını, tecrübelerini, deneyimlerini, tek başına kendi yazmaktadır.

Belki de okunacak tek kitap İNSANDIR !

Niye olmasın ?

Pusulanızı yeniden keşfetmenize yardımcı olacağına inanıyoruz. Bu pusula, neşe içinde yaşamanız, sevmeniz, öğrenmeniz ve arkanızda büyük ve kalıcı bir miras ”insan” bırakmanız dileğiyle..

Sevgi ile kalın,

 

%d blogcu bunu beğendi: